Čerpání z minulosti.......

01.11.2020

Již na Základní škole jsem se začal zajímat o psychologii osobnosti. První takový velký impuls byl, že moje spolužačka byla obětí šikany- ve třídě.  To se mi dost nelíbilo, protože byla slušná, v pohodě, možná byla odlišná tím, že byla trochu odtažitá a introvertní. Evidentně jí trvalo trochu déle, než začala někomu věřit. Do té doby byla trochu odtažitá.

V té době se v blízkém okolí školy otevíralo " nové " dětské centrum, kde řešily veškeré věci, co by jen mohli někoho trápit. Paní doktorka, byla u nás ve škole a v podstatě Nás pozvala co tohoto centra. Já jsem tam šel asi po dvou dnech, abych se podíval, kde to je, jak to funguje, a tak poznat lidi co tam pracují. 

Všiml jsem si tam jasně popsaných letáků v krizových situacích. " Sebevražda u mladých lidí, Šikana, Domácí násilí, Týrání."  Byli tam, jasně popsané reakce lidí, kteří toto prožívají, nebo prožily.

Druhý den, ve škole jsem zkusil pár " otázek " a sledoval reakce. Její reakce byly stejné jak popisoval leták ( 3 z 5 ). To mě utvrdilo, že se dříve něco stalo a tim je samozřejmě ovlivněná její reakce. Po škole jsem šel rovnou do centra a svěřil se s mým problémem ohledně šikany a jejích reakcí.

Už dříve se zmínila, že by se ráda koukla do toho centra, protože i ta paní doktorka, udělala na ní i na mě velice dobrý dojem.

Tedy přivést jí na centrum, nebyl problém. Paní doktorka jí pomohla a poradila co nejlépe dělat v případě šikany ve třídě. V tu dobu a vlastně celo dobu jsem byl její opora (mohu-li) to tak říci a jsme přátelé do dneška.

Díky tomu jsem se začal aktivně zajímat o tuto oblast.

Cca před 20 lety jsem si udělal certifikát " lektor prevence zneužívání návykových látek. po té jsem dělal nějakou dobu Přednášky na ZŠ. Psychologie mě zajímala čím dá vice. 

Zhruba v této době jsem začal vytvářet profil osobnosti (PSP) a dovedení ke konci stálo nemalé úsilí cca 3 let a řada "zkušebních "profilů v rámci výzkumu.  

Že by Anglie...

Před nějakou dobu jsem čerpal zkušenosti v Anglii. Miluji Londýn. Angličtinu jsem se učil na ZŠ 8 let, tak jsem si myslel, že to není úplně špatný nápad. Začátky byly horší, než jsem předpokládal. Člověk se učí anglicky takovou dobu a pak přijede do Londýna a má dojem, že neumí ani slovo.

Začal jsem u mytí nádobí (asi jako každý), pak jsem chvilku pracoval jako pracovník úklidu ve skupině jiných lidí pro jednu realitní kancelář. ( Naším úkolem bylo uklízet domy, byty před pronájmem, nebo po pronájmu, po tom co klient odešel. 

Další zkušeností byl AU-PAIR, kde jsem po prvé "přičichl" ke hlídání dětí a tím se můj naprostý zájem o tyto oblasti ucelil.

Hlídání dětí a pomoc s řešením jejich problémů.     

:-)

A něco na závěr, mého příběhu................

Každý denně prochází různými situacemi a měl bych se z nich poučit- ať už jsou dobré, nebo špatné.

Nedělej nic, co by jsi nechtěl, aby ostatní dělali Tobě.

Dá se to použít jako pomocná myšlenka, když si nevíte rady.